AP Kmita Zabierzów oficjalnie z certyfikatem PZPN!

W dniu dzisiejszym oficjalnie potwierdzona została informacja, iż szkółka piłkarska Akademii Piłkarskiej Kmita Zabierzów została odznaczona brązowym certyfikatem PZPN, znajdując się w ten sposób w elitarnym gronie 694 szkółek w całej Polsce i 79 w samej Małopolsce. 

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych, a 18 złotych. W tej ostatniej kategorii lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska, gdzie najcenniejszą z gwiazdek może poszczycić się aż 25 szkółek.

Pełną listę certyfikowanych szkółek wraz z podziałem na poziom odznaczenia można znaleźć pod linkiem: https://www.laczynaspilka.pl/program-certyfikacji-pzpn-dla-szkolek-pilkarskich/ostateczna-lista-szkolek-odznaczonych-certyfikatem-pzpn1 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w proces certyfikacji, w tym w szczególności trenerowi Adamowi Stadnikowi oraz rodzicom naszych młodych zawodników za dokonanie rejestracji (utworzenie profilu) dziecka w systemie PZPN EXTRANET, co było jednym z koniecznych elementów procedury.

Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili lub osoby których dzieci podjęły treningi w naszym klubie po dniu 7 września 2019 r. prosimy o możliwie jak najszybsze wykonanie tych czynności, które zajmą tylko kilka minut, a dla Klubu są bardzo ważne w kontekście bieżącego aktualizowania bazy zawodników i tworzenia harmonogramów treningowych, jak również przewidywanych kontroli. Utworzone konto w systemie PZPN EXTRANET ma charakter indywidualny, a dostęp do niego ma wyłącznie osoba je tworząca. Rolą trenera szkółki piłkarskiej jest wyłącznie przypisanie zawodnika do danej grupy. 

Wszelkie szczegóły procesu rejestracji można znaleźć pod linkiem: 
http://akademiakmita.pl/index.php?id=2892